Kūrmāja «Rūjas NĀRAS» atrodas Naukšēnu centrā, Rūjas upes krastā, bijušā spirta brūža ēkā, 156 km no Rīgas, 50 km no Valmieras.

KŪRMĀJA  «Rūjas NĀRAS» Naukšēnos

«Pēdējais ūdens, kas paliek pirtī, ir derīgs pret visādu ļaunumu pie cilvēkiem un lopiem.»

No NĀRU pirts ticējumiem

SPORTS: KŪRMĀJA  «Rūjas NĀRAS» Naukšēnos

LV  RUS 

Atjaunots:09 oktobris 2018

SākumsPakalpojumiSīkākSarīkojumi Īpašais! AizgoreSkursteņslauķisKontakti


Par nakŠŅošanu, ēdināšanu un motorplostu «Ruhjas Donalds» zvani: +371 26326381; +371 64268194. 

PAR PIRTI UN PIRTNIEKA PAKALPOJUMIEM ZVANI: +371 29431081.


Vīru spēlas 2016

Sacensības rīko SIA NĀRAS sadarbībā ar SPĒKA PASAULI

Disciplīnas vīriešiem:

Disciplīnas sievietēm:

1. Labākais miestiņa brūvētājs

1. Miestiņa brūvētāja (mucu celšana)

2. Slaucēja prieks

2. Riepu velšana

3. Akmeņu celšana

3. Slaucējas prieks

4. Siena laiks

4. Siena laiks

5. Mežstrādnieka ikdiena

5. Benzīna krīze

6. Herkulesa tvēriens

6. Jakutu cīņas

7. Munameģa vilinājumss

Skatītājiem:

8. FINGAL&FINGERS

1. Mucu mešana (sievietēm / vīriešiem)

9. Laukstrādnieka mīla

2. Samērīsimies!

10. Miltu malšana

3. Roku cīņas

 

4. Jakutu cīņa

PASĀKUMU ATBALSTA SPĒJĪGĀKIE UZŅĒMĒJI:

 Biedrība «Spēka Pasaule», SIA Naukšēni, Altija Latvija, Cido, Cēsu Alus, Liepkalni. Valviko, AD, Jaunlambikas, Tīrumkalni, Tiltgaļi, Sporas, Pērles, Helda, Jaunkalni, Kurģi, MS Sters, Aires, Ratnieks, Wega, Rimants Gaidamovičs, Limbas, Piksāru Barons, Naukšēnu vīna darītava, SIA JDKI, Z/S Kalniņi, www.autovedējs.lv, Guntis Ezers

Dalībnieku pieteikšanās pa tālruni 29431081 (Aivars). Dalības maksa EUR 10.
Dalībniekiem plkst. 10.00 svēršanās.

 


2014.gadā 13. Vīru spēles «Ziemeļlatvijas stiprinieks» notika 2014.gada 12.jūlijā.

Vīru spēles 2014 Nārās NaukšēnosDisciplīnas vīriešiem:
1. Labākais miestiņa brūvētājs
2. Slaucēja prieks
3. AC/DC
4. Siena laiks
5. Mežstrādnieka ikdiena
6. Traktorista domkrats
7. Munameģa vilinājums
8. FINGAL&FINGERS
9. Laukstrādnieka mīla
10. Miltu malšana
Disciplīnas sievietēm:
1. Miestiņa brūvētāja (mucu celšana)
2. Slaucējas prieks
3. Siena laiks
4. Benzīna krīze
5. Jakutu cīņas
Skatītājiem:
1. Mucu mešana (sievietēm / vīriešiem)
2. Samērīsimies!

3. Roku cīņas
4. Jakutu cīņa

PASĀKUMU ATBALSTA SPĒJĪGĀKIE UZŅĒMĒJI:
SIA «NAUKŠĒNI», A/S «CĒSU ALUS»,
SIA «ALTIA LATVIJA», SIA «CIDO», «NAUKŠĒNU MĀJAS VĪNI», SIA «WEGA»,
SIA «VALVIKO», ZS «PĒRLES»,
SIA «GIGANTS PLUS», ZS «TĪRUMKALNI», SIA «AD», ZS «TILTGAĻI», SIA «HELDA»,
SIA «LIEPKALNI», SIA «JAUNLAMBIKAS»,
SIA «RATNIEKS», ZS «LEJASUMPUĻI»,
ZS «BOBKALNI», ZS «ALĒNI»,
ZS «AIRES», SIA «MS STERS»,
ZS «DUKURI», RIMANTS GAIDAMOVIČS,
BIEDRĪBA «REĀLĀ APTIEKA»

Dalībnieku pieteikšanās pa tālruni
29431081 (Aivars). Dalības maksa EUR 10.
Dalībniekiem plkst. 10.00 svēršanās.


Vīru spēles 2013 «NĀRĀS» - «siekalzaķus» te nemeklējiet!

 

«Nākamgad jūlija vidū noteikti būs!» Tā par Vīru spēlēm «Ziemeļlatvijas stiprinieks» saka atpūtas centra «Nāras» saimnieks un spēļu rīkotājs Aivars Rullis. Jārīko, jo sacensību plānošanas un atbalstītāju uzrunāšanas steigā izsludinātas trīspadsmitās Vīru spēles, bet sacensību dienā, kopīgi pārskaitot, sanākušas - tikai divpadsmit. Tā nu- nākamgad atkāpties nedrīkst!

Ir brīdis pirms pasākuma sākuma, tūlīt notiks dalībnieku svēršanās, un tiek steigti vēl pēdējie darbi - stiprinātas siena ķīpas disciplīnai «Siena laiks»(meitenēm – 30 kg, puišiem – 50 kg).Te sanākuši kuriozi – dalībnieks ir vienlīdzīgā svarā ar āķī iekārto ķīpu un, laižot to lejā, tiek pats uzrauts augšā. Lai disciplīnas nebūtu traumatiskas un viss notiktu godīgi un nekaitējot spēkavīru mugurām, sacensības notiek ar Jāņa Saulīša un Latvijas lielākās spēka sporta asociācijas – biedrības «Spēka Pasaule" atbalstu un padomu. Kaut Vīru spēļu disciplīnu nosaukumi tādi «jancīgi», pielāgoti mūsu, laucinieku, «sapratnei», zem tiem slēpjas vispārzināmas  nodarbes: «Labākais miestiņa brūvētājs»  – alus mucas celšana, «Slaucējas prieks» – piena kannas nešana, «Zirgu puiša atpūta» – ragavu vilkšana, «Siena laiks» – siena ķīpas vilkšana, «Mežstrādnieka ikdiena» – cirvja turēšana izstieptās rokās, «Traktorista domkrats» – 3 riepu velšana un celšana piramīdā (smagākā riepa – 240 kg), «Laukstrādnieka mīla» – akmeņu celšana piekabē, «Miltu malšana» – «pulkstenis», «Munameģa vilinājums» – bluķa, laktas, maisa nešana kalnā, jaunākā disciplīna vīriešiem -FINGAL&FINGERS – baļķu (smagākais 140 kg) vertikāla celšana.

«Lai neviens nedomā, ka te piedalās kaut kādi «siekalzaķi», – šogad jaunums ir turnīrs sievietēm,» Aivars priecājas par dalībnieku loka paplašināšanos. Tam gan ir arī blakusefekts – balvu fonda «uzpūšanās», bet mums ir gana daudz «spējīgāko uzņēmēju», kā teikts pasākuma afišā, un katras disciplīnas uzvarētājs saņem naudas balvu un atbalstītāju dotās dāvanas, uzvarētāji kopvērtējumā – medaļas, arī skatītāju un līdzjutēju sacensībās –  gan «dzeramas», gam «ēdamas» balvas. Par atbalstu spēļu rīkošanai Aivars saka lielu paldies spējīgākajiem uzņēmējiem un zemniekiem: SIA «Valviko», Sia «AD», Z/S «Sporas», Z/S «Tiltgaļi», SIA «Helda», SIA «Jaunlambikas»,  personīgi Andrim Ziemanim un Gundaram Dreijam, SIA «Ratnieks», Z/S «Tīrumkalni», Z/S «Pērles», SIA «Gigants Plus», SIA «Naukšēni», Z/S «Aires», A/S «Cēsu Alus», SIA «Altia Latvija», «CocaCola», biedrībai «Reālā Aptieka», «Naukšēnu Mājas Vīni», Aušanas darbnīcai «Rūja», Rūjienas mēbeļu uzņēmumam un personīgi Kārlim Mūzim, Edvīnam Šakalim, Mārcim Šķiņķim un Jānim Saulītim! Īpašs paldies Z/S «Tiltgaļi» par kamanu uzticēšanu sacensībām vilkšanai pa zāli!

Sacensību skatītājiem bija iespēja ziedot savu artavu naukšēnietes Saivas Dambītes dalībai Olimpiskajām spēlēm Sočos – paldies visiem, kuri atbalstīja Saivu. Par savāktajiem līdzekļiem var, piemēram, iegādāt vienu kamaniņbraucēja profesionālo cimdu, kas nemaz nav lēts «prieks». Saiva pati arī piedalījās turnīrā sievietēm un pārliecinoši ieguva pirmo vietu (15 punkti), abas pārējās dalībnieces - vizuālās mākslas skolotājas no Rīgas un Valmieras – Ieva Mazlazdiņa (8 punkti) un Valda Šteingolde (7 punkti) arī nebija «ar pliku roku ņemamas» un pēc sacensībām pauda, ka «āķis ir lūpā» un noteikti piedalīsies nākošajās sacensībās «Nārās».

«Nāru» Vīru spēles ir bijušas kā sākuma atspēriens vairākiem pazīstamiem Latvijas spēka vīriem – Latvijas kalniešu spēļu čempiona titula īpašniekam Oskaram Brugemanim, arī Aivaram Šmaukstelim un Imantam Sokolovam. Un varbūt dažs no skatītājiem kļūs par nākamo sacensību dalībnieku. Šogad līdzjutēji varēja sacensties alus mucu mešanā (sievietēm / vīriešiem), «Jakutu cīņās», disciplīnā «Samērīsimies» un nest kalnā sievu, vienalga – savu vai svešu. «Varēja nest arī svešu sievu, un viņu vīri pieticīgi klusēja, jo nesēji bija spēcīgāki par tiem,» smej Aivars. Starp līdzjutējiem bija manāms arī daudzkārtējs Latvijas spēka trīscīņas čempions un 3.vietas ieguvējs pasaulē Valmieras atlēts Mārtiņš Krūze – šoreiz kā aktīvs atbalstītājs un fotogrāfs.

Par titulu «Naukšēnu stiprinieks» šogad cīnījās veseli 3 vienas zemnieku saimniecības - «Jaunkalnu» pārstāvji. Interesanti, ka disciplīnā «Slaucējas prieks» jānes 2 piena kannas – katra 70 kg smaga, bet Linarda Meistara no «Jaunkalniem» svars – 65 kg. Linards Meisters ir arī atkārtojis Latvijas rekordu sava svara spiešanā (67 kg 31 reizi).

 «Šogad  cīna bija ļoti sīva, rezultāti – blīvi. Titulu «Ziemeļvidzemes stiprinieks» jau trešo gadu pēc kārtas izcīnīja auto inženieris Edmunds Vjaters no Mūrmuižas (81 punktu), bet Artūrs Meisters ieguva «Naukšēnu stiprinieks – 2013» uzvarētāja lenti un godu. Kopvērtējumā Jānis Ramanis (49,5 punkti) sestais, piektais – Māris Mihailovs no Rencēniem (51,5 p.), ceturtais – kocēnietis Mārtiņš Orskis (54,5 p.), trešais – Jānis Skrastiņš no Burtniekiem (62 p.), otrais – mūsējais – Artūrs (63 p.). Dažādas bija dalībnieku profesijas – ugunsdzēsējs, maiznieks, inženieris, celtnieks...

Latvijā spēka vīru sacensību bums ir pagājis, gandrīz vienīgā vieta, kur notiek šī līmeņa sacensības, ir Naukšēni. Tāpēc vien nevaru «mest plinti krūmos», nu jau arī  kauns nerīkot,» apsver Aivars.

Pēc sacensībām Valmieras sportisti tika arī kārtīgi nopērti «Nāru» pirtī, kur darbojās pirtnieku duets Aivas un Dzintra Bormane, bet daži līdzjutēji vēl nākošajā dienā Rūjmalā pārdomāja, vai bijis prātīgi par atļauju pārnakšņot pieteikties novākt spēļu laukumu un inventāru.

«Pirmo reizi  12 gadu laikā man tā skaļi un tik atklāti pateica «paldies» – Artūrs Meisters,» stāstu nobeidz Aivars Rullis. Un jau steidz uz «Nāru» pirti «Aiz Anniņas lodziņa» – peramie jau atbraukuši, vēl pār plecu nosaucot: «Pēc sacensībām pirtī –  kārtīgi izkarsēties un izmasēties, un nākamajā dienā neviena vietiņa nesāpēs. Ja pirts un rutku nebūtu, tad visi dakteri zelta vāģos brauktu – tā  latviešu tautas ticējums». ●

Aivara Ruļļa stāstu pierakstīja Arnis Ozoliņš

Disciplīnas vīriešiem:

1.Labākais miestiņa brūvētājs
2.Slaucējas prieks
3.Zirgupuiša atpūta
4.Siena laiks
5.Mežstrādnieka ikdiena
6.Traktorista domkrats
7.Laukstrādnieka mīla
8.Miltu malšana
9. Munameģa vilinājums

Disciplīnas sievietēm:

1. Miestiņa brūvētāja (mucu celšana)
2. Slaucējas prieks
3. Siena laiks
4. Benzīna krīze
5. Jakutu cīņas

Skatītājiem:

1.Mucu mešana (sievietēm / vīriešiem)
2.Samērīsimies!
3.Ērik, uznes mani kalnā
4.Jakutu cīņa

Pasākumu atbalsta spējīgākie uzņēmēji:

SIA «ROSTES», SIA «VALVIKO», SIA «AD», ZS «KALNIŅI», ZS «SPORAS», ZS «TILTGAĻI», SIA «HELDA», SIA «JAUNLAMBIKAS», SIA «RATNIEKS», ZS «TĪRUMKALNI», ZS «PĒRLES», SIA «GIGANTS PLUS», SIA «NAUKŠĒNI», ZS «AIRES», A/S «CĒSU ALUS», SIA «ALTIA LATVIJA», «COCA-COLA», BIEDRĪBA «REĀLĀ APTIEKA», «NAUKŠĒNU MĀJAS VĪNI», EDVĪNS ŠAKALIS, MĀRCIS ŠĶIŅĶIS.


VĪRU SPĒLES 2012 NĀRĀS2012.gada 21.jūlijā atpūtas centrā NĀRAS Naukšēnos notika vīru spēles ZIEMEĻVIDZEMES STIPRINIEKS 2012 un turnīrs «Naukšēnu Stiprinieks»

PASĀKUMU ATBALSTA SPĒJĪGĀKIE UZŅĒMĒJI: SIA ROSTES, SIA VALVIKO, SIA AD, ZS KALNIŅI, ZS SPORAS, ZS TILTGAĻI, SIA HELDA, SIA JAUNLAMBIKAS, SIA RATNIEKS, ZS TĪRUMKALNI, ZS PĒRLES, SIA NAUKŠĒNI, SIA OSAMA, SIA LAMO, ZS AIRES, A/S CĒSU ALUS, MOBILE PLUS, COCA-COLA, GIGANTS.LV, SIA FOREVERS, RASAS OZOLIŅAS AUŠANAS DARBNĪCA «RŪJA», EDVĪNS ŠAKALIS, MĀRCIS ŠĶIŅĶIS.

Informatīvi atbalsta RADIO SWH Valmieras studija, Izdevums «kultūra+vēsture

Disciplīnas:

1.Labākais miestiņa brūvētājs (alus mucas celšana)

2.Slaucējas prieks (piena kannas nešana)

3.Zirgupuiša atpūta (ragavu vilkšana)

4.Siena laiks (siena ķīpas vilkšana)

5.Mežstrādnieka ikdiena (cirvja turēšana izstieptās rokās)

6.Traktorista domkrats (3 riepu velšana un celšana piramīdā)

7.Laukstrādnieka mīla (akmeņu celšana piekabē)

8.Miltu malšana (pulkstenis)

8. Munameģa vilinājums (bluķa, laktas, maisa nešana kalnā)

Skatītājiem:

1.Mucu mešana (sievietēm / vīriešiem)

2.Samērīsimies! (dakšas turēšana)

3.Ērik, uznes mani kalnā! (sievas nešana)

4.Jakutu cīņa (masreslings

Vīru spēles NĀRĀS

    Twitter@nauksenunaras   

Raksti mums tūlīt!

© Copyright © 2016 Atpūtas centrs «NĀRAS»