Kūrmāja «Rūjas NĀRAS» atrodas Naukšēnu centrā, Rūjas upes krastā, bijušā spirta brūža ēkā, 156 km no Rīgas, 50 km no Valmieras.

KŪRMĀJA  «Rūjas NĀRAS» Naukšēnos

 «Pirtī nevajaga kreklam pogas pogāt cieti, tad ātri viss aizmirstas.»

 

No NĀRU pirts ticējumiem

SARĪKOJUMI

LV  RUS  

Atjaunots:09 oktobris 2018

SākumsPakalpojumiSīkāk Īpašais! AizgoreSkursteņslauķisKontakti


Par nakŠŅošanu, ēdināšanu un motorplostu «Ruhjas Donalds» zvani: +371 26326381; +371 64268194. 

PAR PIRTI UN PIRTNIEKA PAKALPOJUMIEM ZVANI: +371 29431081.


Jaunums![2015.] Sestdien, 28.februārī no plkst. 19.00 labākajiem cilvēkiem privāta BALLĪTE ar uzkodām un iemetieniem «LECAM MARTĀ» Kūrmājā «Rūjas NĀRAS».

Sestdien, 28.februārī no plkst. 19.00 Privāta BALLĪTE labākajiem cilvēkiem ar uzkodām un iemetieniem «LECAM MARTĀ» Kūrmājā «Rūjas NĀRAS»

Vairāk bildes šeit


Arnis Ozoliņš, projekta «PARADĪZESSNIBIS.LV» administrators

pievienots 2014.gada 1.jūnijā

 

Vīru spēles 2014 Nārās Naukšēnos


Jaunums!

Arnis Ozoliņš, projekta «PARADĪZESSNIBIS.LV» administrators

pievienots 2014.gada 20.aprīlī

Skatīt foto ŠEIT

Olvakars KŪRMĀJĀ NārasPARADĪZESSNIBIS.LV piedāvā  atpūtas sarīkojumu OLVAKARS

17.aprīlī plkst. 19.30 KŪRMĀJĀ «Rūjas NĀRAS» (Atpūtas centrs NĀRAS)

 

Programmā:

*Pārdomas olēšanas starplaikos Kārķu amatierteātra izpildījumā;

* Atrakcijas un draiskas spēles;

* Bufete ar olēdieniem, stipri un mazāk stipri dzērieni;

* Dejas līdz nākamajai dienai, spēlē Kaspars Kārkliņš

Karbonāde var būt atdzisusi un krogameita neizgulējusies, bet, ja nav dzīvā mūzika – TĀS NAV VIESĪBAS! Muzikants ir tas, kas silda sirdi ar galda dziesmām un spēlē tā, ka pat vecs un klibs nevar nosēdēt, bet griežas dancī. Muzikants Kaspars Kārkliņš – Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistra grāds (1994.), papildizglītošanās Dalasā (ASV). Kopš 1989.gada līdz pat šim brīdim – Latvijas Nacionālās operas simfoniskā orķestra trombonu grupas mūziķis. Ar latviešu šlāgermūziku – kopā jau kopš studiju laikiem! Debija Naukšēnos!

* Sarunas pie KUNGU GALDA Aizgorē «Hugo Cukurnieka Mēnesgaismas meistarpagrabs»;

* Konkurss par «Maigās rokas» titula īpašnieci.

Lasi vairāk: www.naras.lv www.paradizessnibis.lv info: 29359390.

P.S. Zaļās ceturtdienas rītā, pirms saules jāmazgā pie upes kājas, kalnā skaļi jāsauc un jāgavilē, lai būtu skaļa atbalss, no kuras puses tā būs, no tās nāks precinieki.

Sargi savas olas jeb OLVAKARS

17.aprīļa pievakarē, kad zaļajā ceturtdienā pieklusuši dienas darbi, KŪRMĀJĀ «Rūjas NĀRAS» vaļā gāja OLVAKARS. Kaut Lieldienu gaidas bija nokausējušas daudzus nākt gribētājus, klātesošajiem Kārķu amatierteātra dalībnieki pauda savas pārdomas olēšanas starplaikos - gan par tirgošanas mākslu, gan sievietes skaistuma noslēpumiem, gan arī - kā var gadīties ārzemēs un pašmājās, ja vajadzība spiež. Lai jautrāka skatīšanās, klātesošajiem pilngadīgajiem krodziniece uzsauca vienu šotiņu kopā ar olsiļķu maizi un tad jau klāt arī laiks solītajām draiskajām rotaļām. Sākumā vakara vadītājs izvēlējās vienu no kārķēnietēm nolikt tradicionālajā  Kārķu pozā Nr..., lai būtu kur uzstutēt rotaļu scenārija špikeri, bet pārējie sacentās «Krupja lēkšanā». Šīs rotaļas pirmsākumi meklējami Sibīrijā, kur to bija iecienījuši izsūtītie latvieši: lec pa divi. Vispirms viens otram nostājas pretī un  pirmais noliecas otra priekšā un ar plaukstām saņem otra potītes. Otrais pārliecas pirmajam pāri un ar rokām apņem pirmā dibengalu. Lekšana notiek tā, ka pirmais paceļ otra kājas un paliek tās uz priekšu. Tad otrais paceļ pirmā dibengalu un pārliek to uz to pašu pusi. Jāsaka, kārķenieši bija īsti lēcejpratēji un arī nākošā izklaide - šaurā seja uz avīzes «Padomju Jaunatne» tiem bija pa spēkam. Publika pa starpu varēja «pabeigt» dažādus lieldienu ticējumus: «Lieldienās jāvāra gaļa, un kauli jāaprok visos zemes četros stūros, lai ...». 1.daļa kulmināciju sasniedza ar «Konkursu vīriem ar olām»: meitenei no puiša vienas staras apakšas jābīda ola caur biksēm uz otras staras apakšu. Izrādās tas nemaz nav viegli, ja olas pat ir vārītas. Noslēgumā «svinīgai daļai» krodzinieks Aivars kopā ar kādu noslēpumainu klātesošo tika izvēlēts demonstrēt ticējumu: «Lieldienas rītā priekš saules vajagot divatā jāiet ābeles kratīt un kratītājiem jāapsedzas ar baltu villaini. Viens prasa: «Ko tu tur dari?» Kratītājs atbild: «Ābolus kratu.» Jautātājs jābilst: «Krati, krati, kamēr nokratīsi!».

Vakara 2.daļā muzicēja un dažādi publiku sildīja Kaspars Kārkliņš: karbonāde var būt atdzisusi un krogameita neizgulējusies, bet, ja nav dzīvā mūzika – TĀS NAV VIESĪBAS! Muzikants ir tas, kas silda sirdi ar galda dziesmām un spēlē tā, ka pat vecs un klibs nevar nosēdēt, bet griežas dancī, kā saka pats Kaspars. Muzikants Kaspars Kārkliņš Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvis maģistra grādu, papildus izglītojies Dalasā (ASV). Kopš 1989.gada līdz pat šim brīdim – Latvijas Nacionālās operas simfoniskā orķestra trombonu grupas mūziķis. Ar latviešu šlāgermūziku – kopā jau kopš studiju laikiem!

Tā ap trijiem naktī pēdējie olēdāji bija aizvadīti mājās un pa upi garām peldošais bebrs Fibers Kastors grozīja vien galvu: «Tas nu bija viens troliņš!»


Jaunums!Arnis Ozoliņš, projekta «PARADĪZESSNIBIS.LV» administrators

pievienots 2014.gada 3.martā

Skatīt foto ŠEIT

Arnis Ozoliņš un Mākslinieku un amatnieku biedrība «Reālā Aptieka» ielūdz uz cikla «LABĀS MŪZIKAS VAKARI» 1.vakaru 28.februārī plkst. 19.30 KŪRMĀJĀ «Rūjas NĀRAS» (Atpūtas centrs NĀRAS)

LABDARĪBAS SARĪKOJUMU «Vakars pieaugušajiem: VODKA + SIĻOTKA 2»

Programmā:
1.daļa (plkst. 19.30 - 21.30)
* Vokāli instrumentālais ansamblis –  spēlē un dzied Raitis Stepanovičs un Ivans Imantovičs;
*Dzeju daiļi deklamē komjauniete, GDA sportiste, teicamniece –  biedrene Zane no Valkas novada literārās apvienības;
* Bufete par blatu un naudu: vada biedrene Lidija Sergejevna(dzērieni un zakuska par īpašu cenu);
* Pižiku skate;
* Kinofilmas par sociālistiskā darba sasniegumiem + čarka no partorga;
* Vakaru ideoloģiski pareizi vada tante Vaļa.

2.daļa (plkst. 21.30 - 23.59)
* Dejas + diskotēka: spēlē un dzied Raitis Stepanovičs un Ivans Imantovičs;
* Pirts no plkst. 21.30 par īpašo batjkas Aivara Voldemāroviča cenu
* Nakšņošana - zem egles –  par brīvu, viesnīcā –  par 70.gadu cenu!

 

Arī kultūras dzīve mostas pavasarī (VODKA + SIĻOTKA 2)

Atgādinām – pārmērīga alkohola lietošana var būt bīstama. Pat ļoti. Ar šādu atrunu jāsāk stāsts par Mākslinieku un amatnieku biedrības «Reālā Aptieka», projekta «PARADĪZESSNIBIS.LV» un Kūrmājas «Rūjas NĀRAS» kopīgi rīkoto labdarības sarīkojumu «Vakars pieaugušajiem: VODKA + SIĻOTKA 2». Pirmais vakars ar šādu nosaukumu notika tālajā 2011.gadā, nu mainījušies sarīkojuma rīkotāji, bet pamatideja saglabājusies – izdzenāt ikdienības pelēcību, lai nevarētu teikt - «kā pa miglu pa manu dzīvi iet...».

Notikuma vieta netika izvēlēta nejauši – ar nosaukuma maiņu (iepriekš atpūtas centrs «Nāras») sākušās būtiskas pārmaiņas šajā bijušā spirta dedzinātavas ēkā - tiek izstrādāts jauns ārējais veidols, komunikācijas politika ar iedzīvotājiem, marketinga stratēģija, notraukti iepriekšējos gados sakrājušies putekļi un ceram, ka jau gada nogalē varēsim teikt – Naukšēni ir kļuvuši par vienu kultūras sarīkojumu vietu bagātāki.

Bet sarīkojumu sākām, kā jau bijušajai spirta dedzinātavai pienākas, ar recepti: «Deģim jāpaseko, lai aktīva rūgšana sāktos pēc trijām četrām stundām. Ja tas nenotiek, skaidrs, ka strādnieki, kaitējot muižai, pie maisīšanas kubulā iemetuši taukus vai kaņepes. Izrūgušo lej destilācijas katlā un, tiklīdz sāk vārīties, katlam uzliek cepuri ar caurulēm. Sagatavojot dedzināšanas katlu, nemitīgi jāuzmana strādnieki. Viņi aiz naida un savas nekrietnības katrā izdevībā riebj muižai, iemetot katlā nedaudz deguta, un degvīns kļūst bālgani duļķains vai pat nāvējošs. To viņi skaidro ar burvestībām – droši vien zem katla iemūrēts miroņkauls vai katla dibenā iekniedēta zārka nagla.» Otra būtiska šī vakara sastāvdaļa – tradicionālā uzkoda – siļķe. Tāda sievišķā un vīrišķā saspēle – no un jaņ līdz – šņabim un siļķei. Ne velti V.I.Ļeņins, kā atceramies, sievu – Krupskaju, dēvēja par siļķi, bet sifilisu, ko vēlāk esot ārstējis Rīgā, esot ieguvis gan no voblas. Tieši tāpēc bufetniece Lidija Sergejevna pirmo «čarku un zakusku» piedāvāja laboratorijas mēģenēs – ja nu vēlāk jāpārbauda STS* klātesamība.

Starp klātesošajiem lodāja teicamniece Ineta Egonovna oranžās (pēc citu versijas – rozā) čībiņās, dalot abu minēto produktu sabiedrotos – sīpolus ar audzēšanas instrukciju, kurā daži īpaši gribēja izcelt 2.punktu - «jāliek zemē Ījāba vai Jetes dienā un vecā mēnesī, kad puiši pirtī, lai augot lieli kā puišu pauti».

Kaut afišās tika solīta tikšanās ar jau no iepriekšējā sarīkojuma zināmo tanti Vaļu, slimības (vai arī paģiru) dēļ, vadību savās rokās bija ņēmusi tantes meita Naģežda – dažs pat varbūt neattapa — kura māte, kura meita. Cits gan teicās sazīmējis Rūjienas kultūras nama vadītāju – blondo Vitu, bet ko nu baumām ticēt. Par vakara «muzikālo noformējumu» rūpējās 23.PTS vokāli instrumentālais ansamblis – Raitis Stepanovičs un Ivans Imantovičs. Lai viss noritētu morāli un idejiski pareizi augstā līmenī no malas caur melnām brillēm vērās partorgs Arnis Imantovičs.

Izrādās, klātesošajiem jau pašā sarīkojuma sākumdaļā grūtības sagādāja atbilde uz jautājumu – «Cik liels ir ūdensmalks, ko uzdzer n- šņabja glāzītei, ja viss pārējais jau apēsts un izdzerts?»

Pēc Naģeždas pārliecības (vai varbūt ilgstošiem pētījumiem) izrādījās – malks ūdens vīrietim vidēji atbilst 21 mililitram šķidruma, bet sievietei – 14 mililitriem.

Neiztika gan arī bez ekstremālām situācijām – programmā pieteiktā komjauniete, GDA sportiste, teicamniece – biedrene Zane no Valkas novada literārās apvienības, izrādījās īsts velns brunčos, kaut gan laikam jau bija biksēs. Lasot dzejoli par to, kas ir dzejnieks, dažam labam no klātesošajiem skolas laika literatūras stundas likās kā saskābusi trešās dienas zupa.

Lai ārstētu kādam, iespējams, uznākušo nelāgo dūšu, Nadjuša vietējās folkloras krātuvēs bija atradusi buramvārdus šādai likstai, ko izmēģināja uz dūšīgāko un skaļāko no muzikantiem: «Deviņi melni zirgi, deviņi melni vīri, deviņi melni suņi saskrēja, sabrauca trīs ceļa jūtēs, trīs akmiņu starpās. Tur viņi saķēra, tur viņi saspēra, tur suņi saplēsa, kas manu bērniņu baida, kas tam neļauj gulēt...». Un tad – pārtraukums ar speķa salātiem petrī trauciņos un īsto, sāļo Valmieras minerālūdeni jaunizveidotajā Aizgorē «Hugo Cukurnieka meistarpagrabs». Laikam gan Hugo Cukurnieka gars tur bija tik sajūtams (Hugo Cukurnieks - leģendāra mūspuses personība – Krievu -japāņu kara dalībnieks, kurš karoja kopā ar otro Latvijas prezidentu Gustavu Zemgalu, piedalījās Portartūras aizstāvēšanā, līdz krita japāņu gūstā. Tad arī latviešu karavīri Tālajos Austrumos iepazinuši ļoti sliktu šņabi, kas korejiešu valodā saukts «handža». Hugo sajuta sevī aicinājumu kļūt par kandždari, atgriezies mājā, pieņēma vārdu Hugo Cukurnieks un bija šīs puses pašas labākās dziras darinātājs. Vadīja arī kandždaru meistarklases tagadējās Kūrmājas pagrabstāva aizgorī), ka dažam no klātesošajiem bārda sāka slieties tik stāvus gaisā kā tādam Rubecālām (tā ir cita vēsturiska personība, ko šeit aizmirsuši vācu zobenbrāļi). Tik stāvus, ka Nadjušai pat nācās novēlēt – lai tev trīs dienas nestāvētu (bārda).

Tā arī pienāca pirmās sarīkojuma daļas beigas, tālāk dejas, pirts par īpašo batjkas Aivara Voldemāroviča cenu un nakšņošana – zem egles par brīvu, viesnīcā – par 70.gadu cenu.

Bet dzīve ir skaista un dažam arī gadās romāns ar dzīvi, tāpēc PARADĪZESSNIBIS.LV iesaka 8.martā plkst. 14.00 apmeklēt Vitas Upenieces soloalbuma «Man ir romāns ar dzīvi» priekšāstādīšanu un koncertu.

Savukārt pats PARADĪZESSNIBIS.LV sevi atrādīs 12.aprīlī 2 daļu sarīkojumā «Tuvāk nekā līdz Mēnesim». 1.DAĻA plkst.18.30 KOSMODROMĀ – Naukšēnu muižas zālē. Programmā: lidojums kosmosā nostalģiskas latviešu mūzikas pavadījumā ar Čaka Berija, Ērika Kleptona, Johny Cash un The Beatles piedevām, ko piedāvās Trio no APOLLO 15 laikiem: Ģirts Pavēnis (ģitāra), Kārlis Briedis (balss, ārzemju izcelsmes latvietis), Aivars Vīksna (basģitāra, omulīgs kungs no CREDO); projekta «PARADĪZESSNIBIS.LV» prezentācija un plostošanas sezonas atklāšana Rūjas upē ar atjaunoto KONDOLU «Ruhjas Donalds». Sāļā ēdienā – uzkodu galds ar brusketēm un SIA «Naukšēni» jaunās bazilika eļļas degustāciju. Gaidāms arī īpašais viesis – Frenks Sinatra ar dziesmu «Fly me to the Moon» un fotografēšanās Mēness ainavā. 2.DAĻA – plkst.21.00 ORBITĀLAJĀ STACIJĀ – Rūjienas kultūras namā «Kosmiskā OMULĪBĀ» ar dejām kopā ar grupām «Velves», «Kreisais pagrieziens», «Vilx», «Ceļotāji» un Vitu Upenieci.

Pie mums nokļūt ir tuvāk nekā līdz Mēnesim, ātrāk nekā vienā virzienā līdz Marsam, lētāk nekā stunda Lasvegasā!

*STS - seksuāli transmisīvās slimības


    Twitter@nauksenunaras   

Raksti mums tūlīt!

© Copyright © 2016. Atpūtas centrs «NĀRAS»